کد خبر :   470  | تاریخ خبر : 1397/06/20  | ساعت : 15:23

رئیس موسسه رازی:

15 میلیارد ریال برای انجام تحقیقات کاربردی در موسسه رازی صرف شد


رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تصویب طرح های اولویت دار و مهم در کمیته تحقیقات دامپزشکی موسسه گفت: سال گذشته بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای انجام تحقیقات کاربردی عملیاتی شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت رئیسه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران که در سالن جلسات موسسه رازی برگزار شد، به فعالیت های این موسسه در بخش تحقیق و تولید اشاره کرد و گفت: بیش از 95 درصد واکسن های دامی و حدود 40 درصد واکسن های مصرف طیور در موسسه رازی تولید می شود و تحقیقات منجر به تولید فرآورده های جدید و تحقیق در زمینه تکمیل، اصلاح و بهبود فرآورده های موجود نیز در بخش تحقیقات توسعه ای موسسه انجام می شود.

 وی افزود: شورای تحقیقات دامپزشکی نیز با توجه به اهمیت این امر در موسسه تشکیل شده و در این شورا مهمترین و اولویت دارترین موضوعات دامپزشکی برای انجام تحقیقات کاربردی به تصویب می رسد.

 به گفته دکتر اسحاقی سال گذشته مبلغ دو میلیارد تومان برای انجام تحقیقات دامپزشکی در موسسه رازی مصوب شد که یک میلیارد و
500  میلیون تومان آن عملیاتی شد.

 رئیس موسسه رازی که در جمع اعضای هئیت رئیسه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران سخن می گفت، اضافه کرد: اکنون
121 عضو هئیت علمی در این مجموعه مشغول به کار هستند و طبق برنامه چشم انداز سال 1404 ، به 150 نفر خواهد رسید.

وی به موضوع تجاری سازی محصولات موسسه نیز اشاره کرد و با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان علاقه مند و توانمند برای ورود به صنعت واکسن سازی تصریح کرد: واقعیت این است تا کنون درخواست های بسیار معدودی برای سرمایه گذاری در این حوزه از سوی شرکت های خصوصی دیده شده در حالیکه موسسه طبق سند تجاری سازی از شرکت های متقاضی حمایت می کند اما به طور قطع این به معنای توقف تولید در موسسه نیست و تولید استراتژیک در این مجموعه بزرگ و باسابقه ادامه خواهد داشت.

 دکتر اسحاقی همچنین بازسازی ساختمان ها و تجهیزات موسسه رازی را مهم خواند و گفت سالانه براساس اولویت ها و اعتبارات موجود، بازسازی ساختمان ها انجام می شود.


 
 

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار