کد خبر :   467  | تاریخ خبر : 1397/06/19  | ساعت : 14:32

در راستای حمایت از تولیدات داخلی؛

مقابله با واردات واکسن و حمایت از تولیدات موسسه رازی


رئیس سازمان دامپزشکی کشور بر غنیمت دانستن تولیدات داخلی در شرایط تحریم تاکید کرد و گفت: مادامی که موسسه رازی قادر به تولید واکسن بر اساس نیاز کشور باشد، واردات نخواهیم داشت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علیرضا رفیعی پور در بازدید از غرفه موسسه رازی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است، اظهار کرد: با توجه به تولیدات موسسه رازی در زمینه واکسن و فرآورده های بیولوژیک، مقابله با واردات در راستای حمایت از کالای داخلی در دستور کار قرار گرفته و جلسات زیادی در این زمینه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط تحریم باید تولیدات با کیفیت داخلی را غنیمت بدانیم، افزود: با توجه به اینکه واکسن کالایی بسیار مهم و استراتژیک محسوب می شود، تولید داخلی این محصولات، دسترسی آسان آن را نیز به همراه دارد و بر این اساس لازم است به تولید داخلی این قبیل کالاها اتکا کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر حمایت از تولیدات موسسه رازی و نیز محصولاتی که زیر چتر این موسسه توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود، خاطرنشان کرد: امید است به زودی روزی را در کشور شاهد باشیم که صد در صد واکسن های انسانی، دامی، طیور و آبزیان در داخل کشور از جمله موسسه رازی تولید شود و به واکسن های وارداتی وابستگی نداشته باشیم.

 وی ادامه داد: مادامی که واکسنی در کشور تولید شود و پاسخگوی نیاز صنعت دام و طیور کشور باشد، احتیاجی به واردات نداریم و تنها زمانی که امکان تولید در کشور وجود نداشته باشد واردات صورت خواهد گرفت.

دکتر رفیعی پور با تاکید بر اینکه تا زمانی که موسسه رازی قادر به تولید واکسن بر اساس نیاز کشور باشد، واردات نخواهیم داشت، گفت: تلاش می کنیم تا موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در شرایطی قرار گیرد تا بتوانیم به هدف ملی که تولید داخلی است، دست یابیم و در این زمینه از تمام توان خود از جمله عوارض واردات بهره خواهیم برد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار