کد خبر :   385  | تاریخ خبر : 1397/04/11  | ساعت : 09:21

خرید بیش از هزار و 500 عنوان کتاب تخصصی مورد نیاز موسسه رازی و شعب از نمایشگاه


رئیس کتابخانه و مرکز اسناد علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از خرید بیش از هزار و 500 عنوان کتاب تخصصی مورد نیاز موسسه به زبان  فارسی و لاتین از نمایشگاه کتاب امسال خبر داد.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، احمد یوسفی با اشاره به خرید کتاب برای موسسه رازی گفت: امسال 287 عنوان کتاب تخصصی به زبان فارسی و 135 عنوان کتاب به زبان انگلیسی از نمایشگاه کتاب برای موسسه خریداری شد که بخشی از کتاب های انگلیسی زبان به صورت الکترونیکی است.

وی افزود: برای شعب نیز در مجموع بیش از هزار و 100 عنوان کتاب به زبان فارسی براساس فهرستی که خودشان تهیه کردند، خریداری شد.

دکتر یوسفی با بیان اینکه امسال برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، خرید کتاب برای موسسه و شعب را به کارگزار بخش خصوصی واگذار کردیم تا تمام خریدها را به شیوه متمرکز انجام دهد، تاکید کرد: این روش، منجر به کاهش هزینه‌های مربوط به رفت و آمد، حمل و نقل، اقامت و سایر هزینه‌ها شد.

رئیس کتابخانه و مرکز اسناد علمی موسسه رازی، با اشاره به اینکه کتاب‌های خریداری شده در حوزه‌های مختلف پزشکی و دامپزشکی است، یادآور شد: این کتاب‌ها همه از کتاب‌های مورد نیاز موسسه است اما بعضی از کتاب‌های مرجع مانند فارماکوپه آمریکا (2018) و فارماکوپه انگلستان (2018 در دست اقدام) هر سال ویرایش می‌شوند و با توجه به نوع فعالیت موسسه رازی لازم است جدیدترین ویرایش‌ها را تهیه کنیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، کتاب‌های فارماکوپه اروپا در چهار جلد و Plotkin’s Vaccines نیز که هر چهار سال یک بار ویرایش می‌شوند، تهیه شده است. البته نوسانات ارزی مانع خریداری تمام کتاب‌های مورد نیاز شد و قرار است سایر کتاب‌ها را با تخصیص اعتبار تامین کنیم.

رئیس کتابخانه و مرکز اسناد علمی موسسه رازی همچنین از برگزاری نمایشگاه کتاب‌های جدید خریداری شده خبر داد که تا 20 تیرماه در محل کتابخانه دایر است.

 
مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار