کد خبر :   378  | تاریخ خبر : 1397/03/30  | ساعت : 14:24

رئیس موسسه رازی:

موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و انستیتو پاستور ظرفیت های خوبی برای همکاری دارند


 رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید واکسن فلج اطفال تزریقی تاکید کرد: باید از اقدامات موازی در صنعت واکسن سازی بپرهیزیم و وقت و سرمایه و انرژی را در سایر بخش های مورد نیاز صرف کنیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در حاشیه جلسه مشترک با رئیس انستیتو پاستور ایران که در محل موسسه رازی برگزار شد، اظهار کرد: انستیتو پاستور و موسسه رازی از مجموعه های خوب کشور به شمار می روند و ظرفیت های مناسبی در زمینه تولید فرآورده های بیولوژیک دارند که از آن می توان در جهت رفع ضعف ها بهره برد.


 وی با بیان اینکه پرهیز از موازی کاری رویکرد مهم هر دو مجموعه است و در این نشست بر آن تاکید شد، گفت: خوشبختانه این نگاه هم در موسسه رازی و هم در انستیتو پاستور دیده می شود و تلاش می کنیم توانمندی های خاصی که در هر مجموعه وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد و شرکت های خصوصی علاقه مند به حوزه واکسن نیز در بخش های مورد نیاز ورود کنند.


دکتر اسحاقی تاکید کرد:  باید از اقدامات و تولیدات همزمان جلوگیری کرده و وقت و سرمایه و انرژی را در جایی که مورد نیاز کشور است، صرف کنیم.


رئیس موسسه رازی در ادامه با اشاره به توانمندی این موسسه در تولید واکسن سه گانه دیفتری، کزاز و سیاه سرفه (DTP) گفت: در تامین سویه واکسن سیاه سرفه با مشکلاتی مواجه هسیتم که امیدواریم با همکاری انستیتو پاستور، بار دیگر این واکسن به چرخه تولید بازگردد.


وی افزود: در مورد تولید واکسن فلج اطفال تزریقی نیز که موسسه رازی به دانش فنی آن دست یافته، پس از بررسی شرایط تصمیمی که به نفع کشور است، اتخاذ خواهد شد.


دکتر اسحاقی با تاکید بر لزوم ساخت این واکسن در کشور و با اشاره به اینکه براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، تا سال 2020 باید نوع خوراکی واکسن فلج اطفال به تزریقی (IPV) تبدیل شود، گفت: باید هر چه سریعتر امکانات مورد نیاز برای تولید این واکسن فراهم شود تا مانند سال گذشته در تامین این واکسن با مشکل مواجه نشویم.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار