کد خبر :   371  | تاریخ خبر : 1397/03/23  | ساعت : 12:11

تبديل شدن موسسه رازی به قطب بزرگ توليد دانش فني واكسن و سرم


رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: با استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، شاهد قطب شدن مجدد تولید واکسن در جهان توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی خواهیم بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر اسکندر زند در مراسم امضای سه قرارداد مشارکت در تولید کیت های تشخیص بیماری های یون و بروسلوز در گاو و گوسفند که صبح چهارشنبه با حضور رئیس، معاونان و مسئولان موسسه رازی و استاندار مرکزی در موسسه رازی شعبه مرکزی(اراک) برگزار شد، با تاکید بر اینکه این قرارداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار کرد: بر این اساس تحقیق و تولید در جدیدترین شعبه موسسه رازی با حضور بخش خصوص محقق شد.

وی پررنگ کردن و انتقال دانش فنی به بخش خصوصی را یکی از مهمترین اهداف سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی عنوان کرد و افزود: دستیابی به تولید کیت های تشخیصی بیماری های یون و بروسلوز برای نخستین بار توسط این جوانان با انگیزه و پرتلاش در سال تولید ملی، حمایت از کالای ایرانی صورت گرفته است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه این سازمان پس از وزرات علوم و وزارت بهداشت، بزرگترین شبکه تحقیقاتی کشور را داراست، خاطرنشان کرد: عزم جدی برای واگذاری دانش های فنی به بخش خصوصی در موسسات زیر مجموعه این سازمان وجود دارد.

وی از واگذاری 247 مورد دانش فنی به بخش خصوصی تاکنون خبر داد و تاکید کرد: سهم موسسه رازی باید در این واگذاری ها بیشتر شود و این موسسه به عنوان تولیدکننده دانش و ادامه دهنده چرخه تولید در قالب بخش خصوصی فعالیت داشته باشد.

دکتر زند ضمن ابراز امیدواری برای واگذاری بیشتر این دانش های فنی توسط موسسه رازی به بخش خصوصی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده حدود 200 دانش فنی در موسسه رازی وجود دارد که با واگذاری آن، علاوه بر رونق بخشیدن به تولیدات داخلی، می توانیم صادرات در منطقه و قطب شدن مجدد تولید واکسن در جهان را توسط این موسسه شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این ظرفیت در موسسه رازی وجود دارد تا علاوه بر بازارهای داخلی، صادرات را در منطقه افزایش دهد، ادامه داد: در این خصوص تجارب موفقیت آمیزی داشته ایم که مشارکت با بخش خصوصی و خودکفایی تولید واکسن تب برفکی در سال 95 از این جمله موارد است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه موسسه رازی نشان داده که بازار صادراتی خوبی برای محصولات خود در منطقه دارد، گفت: با صادرات و مشارکت بخش خصوصی، تحول بزرگی را در حوزه واکسن های انسانی، دام، طیور و سرم های درمانی در کشور شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: امید است با این روند علاوه بر تولید و رفع نیازهای داخلی، کمک به اشتغال و توسعه دانش فنی به جایگاهی که در گذشته در این حوزه داشتیم مجددا دست پیدا کنیم. 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار