کد خبر :   367  | تاریخ خبر : 1397/03/09  | ساعت : 15:35

بازدید دکتر دلشاد رئیس مجمع خیرین سلامت استان البرز از موسسه رازی


رئیس مجمع خیرین سلامت استان البرز از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بازدید و با مسئولان این موسسه دیدار و گفت و گو کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر صلاح الدین دلشاد در حاشیه بازدید از موسسه رازی اظهار کرد: این موسسه از مهمترین موسسات بهداشتی کشورمان محسوب می شود و در عرصه پیشگیری از بیماری ها در طول تاریخ کشور جایگاهی بسیار درخشان دارد.


وی با بیان اینکه شروع فعالیت این موسسه در دوره بسیار سختی بودکه کشورمان با انواع بیماری های واگیر و خطرناک دست به گریبان بود، گفت: مفتخریم چنین مجموعه ارزشمندی در کشورمان داریم که قادر به تولید 7 نوع واکسن انسانی، انواع واکسن های دام و طیور و فرآورده های متنوع بیولوژیک است.


دکتر دلشاد یکی از افتخارات این مجموعه را کیفیت بالای تولیدات آن و قابل مقایسه با محصولات خوب خارجی دانست و افزود: خودکفایی در زمینه تولید بسیاری از واکسن ها خدمتی دیگر از موسسه رازی به کشور است که جایگاه پراهمیت این مجموعه علمی را نشان می دهد.


رئیس بیمارستان مریم کرج با اشاره به ریشه کنی بیماری فلج اطفال در کشور تاکید کرد: نقش این موسسه در ریشه کنی و کنترل بیماری هایی مانند فلج اطفال، آبله و انواع بیماری های دیگر انسانی و دامی بسیار تاثیر گذار است و از این رو باید این مجموعه را پایگاه اصلی سلامت در کشور معرفی کرد.


وی گفت: این مجموعه بسیار با اهمیت و برخوردار از محققان برجسته بوده و برای رفع موانع پیشرفت آن لازم است مورد حمایت مسئولان کشوری قرار گیرد.


دکتر دلشاد افزود: تلاش تیم مدیریتی قوی این مجموعه و حمایت از تحقیقات کاربردی که با کمک محققان برجسته کشور و به صورت گمنام در جهت تامین سلامت و خودکفا کردن کشور تلاش می کنند، قابل تقدیر است.


وی با تاکید بر نقش رسانه ها در انعکاس فعالیت ها و معرفی هر چه بهتر این موسسه به جامعه یادآور شد: صدا و سیما و سایر رسانه ها باید معرفی این موسسه ارزشمند را از وظایف ملی خود بدانند و برای شناخت بهتر مردم از آن، نقش آفرینی کنند.


گفتنی است؛ رئیس مجمع خیرین سلامت استان البرز،  پس از دیدار و گفت و گو با معاون تضمین کیفیت و مشاور رئیس موسسه از نمایشگاه دائمی روابط عمومی دیدن کرد و با توضیحات رئیس این اداره در جریان بخشی از فعالیت های متعدد موسسه، تولید واکسن های انسانی، دامی و طیور و سایر فرآورده های بیولوژیک آن قرار گرفت.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار