کد خبر :   333  | تاریخ خبر : 1397/02/09  | ساعت : 14:13

آیین گرامیداشت روز جانباز در موسسه رازی برگزار شد


مراسم گرامیداشت اعیاد شعبانیه و روز جانباز با حضور معاون استاندار البرز و رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در محل این موسسه برگزار شد.
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، به مناسبت گرامیداشت روز جانباز و اعیاد شعبانیه، آیینی با حضور پاسدار ابوالفضل اسلامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز و معاون استاندار، دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی، معاونان، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده شهدا، ظهر یکشنبه در محل این موسسه برگزار شد.

سردار اسلامی در این آیین ضمن تبریک روز جانباز و اعیاد شعبانیه، یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را پاسداشت عملی آن دانست و گفت: جانبازان آیینه تمام نمای ایثار و از خود گذشتگی هستند و امروز جانبازی و رشادت شما در کنار جانفشانی شهدای گرانقدر به عنوان الگویی در سراسر جهان یاد می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه استان البرز به رغم جمعیت 350 هزار نفری در دوران دفاع مقدس، شهدا و جانبازان زیادی تقدیم کشور کرد، افزود: 620 شهید و شمار بالایی از رزمندگان که به مقام جانبازی نائل شدند، از افتخارات این استان محسوب می شوند. رزمندگانی که در موفقیت عملیات کربلای 5 نقش موثری داشتند.

معاون استاندار البرز خطاب به جانبازان گفت: افتخاراتی که شما آفریدید به دوران دفاع مقدس محدود نمی شود بلکه تلاش ها و ایثار شما تا خارج از مرزها رفته است و شاهد هسیتم که نیروهای مخلص بسیجی با مظلومیت در کشور سوریه می جنگند و کشته می شوند.

سردار اسلامی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت دیگر مختص ایران نیست و به برکت خون شهدا از کشورهای عراق و سوریه نیز عبور کرده است.

وی با یادآوری رشادت های رزمندگان در دروان دفاع مقدس اظهار کرد: شهدا و جانبازان به رغم کمبود امکانات اما با تکیه بر روحیه ایثار و گذشت، افتخارات بزرگی را رقم زدند که امروز با گذشت سه دهه از آن دوره در گوشه گوشه این کشور شکوفا می شود.

در این مراسم معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی نیز ضمن خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز اظهار کرد: افتخار بزرگی است در مقام جانباز و به بهانه حرکت کوچکی که برای حفظ این آب و خاک برداشتیم به اهل بیت (ع) متصل شده ایم؛ اگرچه فاصله بسیاری با این عزیزان داریم.

دکتر مجتبی محرمی با بیان اینکه امیدواریم خداوند این خدمت ناچیز را به لطف و کرم خداوندی از ما بپذیرید، گفت: شهدا و جانبازان خالصانه و بی غل و غش جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و بسیاری از جانبازان نیز امروز بی نام و نشان به این مرز و بوم خدمت می کنند.

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی نیز از جانبازان به عنوان کسانی که مقام بندگی انسان را در عمل نشان دادند، یاد و اظهار کرد: فلسفه خلقت انسان، رسیدن به مقام بندگی خداوند است و جانبازان گرانقدر با ایثار جان و جوانی خود، بندگی خدا را در عمل اثبات کردند.

دکتر مهرداد راسخی با تبریک به جانبازان گرانقدر موسسه رازی گفت: جانبازی مقامی ارزشمند است که با رفتار مومنانه باید از آن مراقبت کرد.


 

 

 

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار