کد خبر :   323  | تاریخ خبر : 1397/01/08  | ساعت : 14:26

استاندار فارس از موسسه رازی شعبه شیراز بازدید کرد


استاندار فارس به همراه جمعی از مسئولین این استان ضمن بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شیراز، با توجه به اهمیت تولیدات این موسسه بر ضرورت تامین و توجه به نیازهای آن تاکید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، اسماعیل تبادار استاندار فارس در بازدید از موسسه رازی شعبه جنوب کشور- شیراز که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی شیراز، رئیس موسسه رازی شعبه شیراز و جمعی از مسئولین این استان انجام شد اظهار کرد: استان فارس در حوزه صنعت دام و طیور دارای رتبه برتر کشوری است و در این راستا تامین واکسن های مورد نیاز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 استاندار فارس با اشاره به اینکه افراد متخصص وتوانمندی در این موسسه مشغول به فعالیت هستند، افزود: محصولات تولیدی این موسسه دارای کیفیت بالایی حتی نسبت به محصولات مشابه خارجی بوده و قیمت تمام شده محصولات آن نیز در مقایسه با آن ها بسیار پایین تر است.

وی با تاکید بر اینکه نیازهای این مجموعه از جمله افزایش تعداد نیروی انسانی و در مواردی تجهیز و نوسازی دستگاه ها به منظور حفظ و ارتقای وضع موجود باید مرتفع شود، خاطرنشان کرد: واکسن های دامی و طیور تولید شده در این موسسه ناشی از دانش، خدمات، تلاش و تحقیقات پیوسته محققان و کارشناسان زبده فعال در موسسه رازی است.

در ادامه دکتر مهربان پور رئیس موسسه رازی شعبه شیراز نیز با اشاره به اینکه واکسن تک‌گانه نیوکاسل، تک‌گانه آنفلوانزا و دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزا از جمله واکسن‌های طیوری هستندکه در این شعبه تولید می شوند، گفت: برنامه ریزی جهت تولید ٢٠٠ میلیون دز از این واکسن ها در سال ٩٧ انجام شده که در صورت تامین مالی و نیروی انسانی با حفظ کیفیت، قابلیت ارتقای دو برابری واکسن طیور در این موسسه وجود دارد.

وی افزود: واکسن های دامی تولیدی درموسسه رازی شیراز واکسن آگالاکسی و واکسن انتروتوکسمی است، که واکسن آگالاکسی منحصرا در استان فارس تولید شده و نیاز کامل کشور را برطرف می کند.

دکتر مهربان پور ادامه داد: ساختمان بخش تولید واکسن‌های ویروسی موسسه رازی شعبه شیراز، در راستای دریافت گواهی GMP بر اساس استانداردهای خاص بنا شده و دارای تجهیزات و امکانات مورد نیاز از جمله آب WFI، PW، دستگاه تزریق اتوماتیک و دستگاه برداشت اتوماتیک است.

رئیس موسسه رازی شعبه شیراز اضافه کرد: این موسسه تاکنون تلاش ها و اقدامات مناسبی در جهت دست یابی به گواهیGMP انجام داده است.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار