کد خبر :   311  | تاریخ خبر : 1396/12/15  | ساعت : 12:02

رئیس دفتر توسعه فناوری های سلامت وزارت بهداشت:

وزارت بهداشت حامی جدی راه اندازی پروژه جدید تولید و تصفیه سرم های درمانی موسسه رازی است


رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اهمیت تولیدات موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: این وزارت خانه حامی جدی راه اندازی و بهره برداری پروژه جدید تولید و تصفیه سرم های درمانی این موسسه است.
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر حسین وطن پور  پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از پروژه جديد تولید و تصفیه سرم های درمانی موسسه رازی، اظهار کرد: یکی از اهداف ما در وزارت بهداشت، حمایت از زیرساخت های فناوری حوزه سلامت در کشور است و با توجه به تولید بخشی از محصولات این حوزه اعم از واکسن ها و آنتی سرم ها در موسسه رازی، به طور جدی حامی راه اندازی این سایت هستیم.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت، طرح های مربوط به توسعه فناوری سلامت را به لحاظ تاییدیه های قانونی، خرید محصولات یا تامین اعتبار برای پیشرفت زیرساخت ها در محدوده اختیارات وزارتخانه حمایت می کند، گفت: موسسه رازی نیز با توجه به سابقه و قدمت طولانی در تولید واکسن های انسانی، مورد حمایت این وزارتخانه است.

دکتر وطن پور با تاکید بر اینکه امروز باید به صادرات محصولات موسسه رازی توجه کنیم، در عین حال گفت: این امر نیازمند بازسازی و نوسازی سایت های تولیدی موسسه متناسب با استانداردهای روز دنیا است.

وی افزود: مجلس باید با برنامه ریزی در وضع قوانین و تخصیص اعتبارات، از این حوزه حمایت کند.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه موسسه رازی تا کنون تولیدات بسیار خوبی در حوزه سلامت به جامعه عرضه کرده است، گفت: با حمایت از موسساتی مانند موسسه رازی، راه را برای رقابت با شرکت های بین المللی هموار کنیم.

گفتنی است؛ پروژه جدید تولید و تصفیه سرم های درمانی موسسه رازی موسوم به B1 به زودی به بهره برداری می رسد.

مطالب مرتبط
جدیدترین اخبار